4Rest | Czym jest Upcykling?
upcykling, recykling, wzornictwo, przetwórstwo materiałów odrzuconych, architektura wnętrz, realizacje projektów nietypowych
upcykling, design, polska, eko-design, eko-stolarka, eko-wzornictwo, recykling, open source, szczecinek, drewno, recykling drewna, upcykling drewna, upcykling stali, stal, rower, przetwarzanie, twórcze przetwarzanie, twórczość, up cykling, upcycling, reuse, redo, stolarnia, stolarstwo, mucha drewniana, męskie, mężczyzna, męskie akcesoria, biżuteria drewniana, unikatowa, niepowtarzalna, pasja, podróże, wnętrza, architektura wnętrz, architektura, wzornictwo, industrialny, rustykalny, przemysłowy, loft, apartament, wystrój, dobre wnętrze, wystrój domu, dom, mieszkanie, ściana, sztuka, unikat, unikatowe, nietypowe, inaczej, personalizowany, dedykowany, wyjątkowy, plastik, płyta główna,
2
page-template-default,page,page-id-2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Czym jest Upcykling?  

 

Upcykling to technika produkcji, której kwintesencją jest takie wykorzystanie materiałów i produktów (odpadów), aby stworzyć nowy produkt o wyższej wartości/jakości niż oryginał. Pojęcie zostało pierwszy raz użyte w 1994 roku. Proces ten pozwala na zmniejszenie: ilości odpadów, konsumpcjonizmu, emisji gazów przemysłowych oraz wtórnego zanieczyszczenia.

 

Upcykling to również metoda wtórnego użycia materiałów. To proces, w którym twórca docenia nakład pracy i energii wykorzystany do pierwotnej produkcji przedmiotu. W efekcie otrzymujemy unikatowy produkt pełen historii, gdzie kreatywna (artystyczna) wizja miesza się z nietypową techniką obróbki i łączenia materiałów.

Kliknij w zdjęcie – zobaczysz cały proces tworzenia stolika (opis w języku angielskim)

Czym jest 4Rest?

 

4Rest to firma, która zajmuje się produkcją, usługami i obsługą projektów w branży wnętrzarskiej. Ponadto prowadzimy szkolenia i warsztaty,  kreatywnie podchodząc do tematu edukacji ekologicznej i eko-wzornictwa.

 

Zajmujemy się kompleksową realizacją nietypowych projektów. Pracujemy z projektantami, którzy nie boją się wyzwań i myślenia poza schematem. Od dostarczania oraz obróbki autentycznych, starych materiałów (drewno, stal), po realizacje Twoich pomysłów. Ponadto dysponujemy szeroką ofertą gotowych produktów oraz serią autorskich projektów, które możemy dopasować do Twoich potrzeb.

 

Pracownia 4Rest narodziła się z zamiłowania do historii, pasji twórczej i ciągłego odkrywania nowych możliwości. Produkty powstające w naszej pracowni są unikatowe, autorskie i najwyższej jakości. Cenimy funkcjonalność i ponadczasowość. Priorytetem jest wykorzystanie jak największej ilości materiałów odzyskanych – upcykling to nie tylko metoda pracy, ale i postrzegania poroduktów, styl życia i myślenia.

Poznaj ekipę 4Rest 

 

Duet projektowy, oparty na kontraście talentów. On lubi silne i klasyczne formy, ona subtelne współczesne wzornictwo. On przez tygodnie potrafi “dopieszczać” produkt, ona wciąż eksperymentuje z nowymi technikami. Połączyła ich pasja do ekologii, upcyklingu i nietypowych rozwiązań. Przez ostatnie 5 lat objechali świat dookoła, w Polsce odnaleźli kolebkę dla kolejnej przygody – firmy 4Rest i Projektu Upcykling.

Forest2 copy

FOREST

Założyciel, Twórca

Piotr FOREST Łańcucki
mgr inż. budownictwa

Tyska2 copy

TYŚKA

Projektant, Twórca

Martyna TYŚKA Lewandowska
mgr inż. architektury